قوانین و شرایط استفاده از ساکنین

توافق نامه کاربری

به ساکنین خوش آمدید. شما ضمن استفاده از سایت ساکنین با آدرسwww.sakenin.com و همچنین سایر سایت‏ها، خدمات و ابزارهای مرتبط با آن، موافقت خود را با شرایط و مفاد توافق‏نامه‌‏ای که توسط مجموعه ساکنین به شرح زیر تدوین کرده است، اعلام می‌دارید.

کاربران باید بدانند که پیش از عضویت در سایت ساکنین و استفاده از خدمات سایت، باید تمام قوانین و ضوابط را مطالعه کرده و با آگاهی کامل اطلاعات خود را در اختیار سایت قرار دهند. این قوانین شامل توافق‌نامه کاربری، سیاست‌های حفظ حریم شخصی و… بوده که کاربر موظف است آنها را با دقت مطالعه کرده و اعلام کند با این قوانین و مقررات موافق است.

در واقع کاربران با پذیرش چنین توافق‌نامه‌ای این امکان را می‌دهند که سایر کاربران از اطلاعاتی که ثبت شده است چه از طریق سایت و چه از طریق سایر ابزارهایی که در اختیار آنها گذاشته شده است، استفاده کنند. همچنین باید تاکید کنیم مفاد توافق‌نامه و سیاست حفظ حریم شخصی لازم الاجرا است.

خدمات ساکنین

کلیه قراردادها و توافق‌نامه‌های سایت ساکنین مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین تجارت الکترونیک و جرایم رایانه‌ای تنظیم گردیده است.مسئولیت صحت اطلاعات آگهی‌های ثبت شده در ساکنین استایل یا سایت ساکنین و همچنین همخوانی با قوانین موجود و مطابقت با اصول اخلاقی، همگی بر عهده کاربری است که آگهی را ثبت کرده و اطلاعات را در اختیار سایت قرار داده است.

لازم به ذکر است در صورتی که شما آگهی خود را ثبت کنید، تیم ناظر بر آگهی‌های سایت ساکنین، موظف هستند به ترتیبی که آگهی‌ها ارسال شده‌اند، آنها را مورد بازبینی قرار داده و در صورت همخوانی با مقررات موجود، به نوبت ثبت آنها را روی سایت قرار دهند. به همین منظور ممکن است میان ارسال اگهی تا ثبت نهایی آن بر روی سایت، چند ساعتی زمان ببرد.

این فاصله بر مبنای تعداد آگهی‌های ارسالی بوده که ممکن است گاه تا 24 ساعت از زمان ارسال تا ثبت آن به طول انجامد. به همین دلیل نمی‌توان زمان دقیقی جهت ثبت نهایی آگهی بر روی سایت را به کاربر اعلام کنیم.

محدودیت ها در استفاده از ساکنین

در چندین مورد، کاربران اجازه استفاده از خدمات سایت ساکنین را از دست خواهند داد. این موارد به شرح ذیل است:

در موارد ذکر شده، استفاده کاربر از سایت به تعلیق در آمده و یا مسدود می‌شود، به طوری که استفاده کاربر خاطی از سایت‌ها و دیگر مضامین، خدمات و ابزارهایمان نیز ممانعت به عمل خواهد آمد یا به تاخیر خواهد افتاد.

همچنین ممکن است علاوه بر اقدامات قانونی، اکانت کاربری وی مسدود گردد. همچنین امکان لغو عضویت اکانت‌هایی که برای مدت طولانی فعالیت نداشته‌اند، از دیگر مواردی است که با صلاح‌دید کارشناسان سایت، انجام خواهد گرفت.

از همین رو مطابق قرارداد حاضر، کاربر مجوز لغو حساب کاربری خود در موارد ذکر شده را به سایت ساکنین می‌دهد تا در صورت وقوع آن حق هرگونه اعتراض و ادعایی را نداشته باشد.

از طرف دیگر کاربران محترم موظف هستند در صورتی که به دلایلی مجبور به استفاده از روبات، اسپایدر، اسکریپر یا سایر وسایل اتوماتیک جهت دسترسی به سایت هستند، قبل از هر گونه اقدامی مجوز صریح و کتبی از ما دریافت کنند.

همچنین موارد دیگری که کاربرها موظف هستند از انجام آن خودداری کنند، به شرح زیر است:

مسئولیت ها در ساکنین

سایت ساکنین هیچ گونه مسئولیتی در قبال مضامین، فعالیت‌ها و آگهی‌هایی که کاربران در سایت ساکنین انجام می‌دهند، ندارد. این سایت به عنوان فضایی آزاد برای تبلیغات حوزه مسکن در اختیار کاربران قرار داده می شود، به همین منظور کاربران کلیه بار حقوقی آگهی خود را بر عهده خواهند داشت.سایت ساکنین در معاملات میان خریداران و فروشندگان شرکت نخواهد داشت و هیچ کنترلی بر اطلاعات ذکر شده در آگهی ندارد. در واقع، تایید صحت و سقم اطلاعات ذکر شده توسط کاربر بر عهده سایت ساکنین نبوده و مسئولیت بررسی آن بر عهده خود کاربران است. سایت ساکنین تنها فضایی جهت ثبت و انتشار آگهی های تبلیغاتی کاربران است.

گاه پیش می‌آید لینگ آگهی سایت ساکنین از طریق فضای مجازی یا دیگر سایت‌ها در اختیار افراد متعددی قرار گیرد. این نوع لینک ها تنها با هدف معرفی آن آگهی و به عنوان مرجع در اختیار بینندگان قرار می‌گیرد و تحت هیچ عنوان معانی دیگری چون پشتیبانی یا تایید آگهی توسط سایت ساکنین را نداشته و ساکنین هیچ مسئولیتی در قبال این اطلاعات و لینک قرار داده شده در سایت‌ها ندارد.

سایت ساکنین مطابق با کلیه ضمانت‏ها، مفاد و شرایط ضمنی، هیچ مسئولیتی در قبال خلل پیش آمده در سرویس‌دهی سایت بر عهده نخواهد داشت زیرا که ممکن است عملکرد سایت به دلایلی چون تعداد بیشمار فاکتورها، دچار اختلال شود و یا از دسترس کاربران خارج گردد.

از طرف دیگر باید بگوییم در صورتی که شما در معاملاتتان با ضرر و زیان رو به رو شوید، سایت ساکنین هیچ گونه مسئولیتی در قبال شما نداشته و همچنین ناتوانی کاربر در استفاده از سایت‏ها، خدمات یا ابزارهایمان تماما بر عهده خود فرد می باشد.

حریم شخصی

سایت ساکنین به هیچ عنوان اطلاعات شخصی شما را بدون موافقت صریح شما جهت اهداف بازاریابی به شخص ثالث واگذار نمی‌کند. اطلاعاتی که از طریق شما در اختیار ما قرار می‌گیرد را مطابق با آنچه در سیاست حفظ حریم شخصی در ساکنین تدوین شده، مورد بهره برداری قرار می دهیم زیرا بر این باوریم که حریم شخصی هر کاربر یک اصل اجتماعی مهم بوده که ما موظف به حراست از آن هستیم.

اطلاعاتی که از طریق شما به ما داده می‌شود، در سیستم‌های امنیتی فوق پیشرفته و مجهز به تکنولوژی‌های مدرن، نگهداری، ذخیره و پردازش می‌گردد.

از طرف دیگر رایانه‌ها در موقعیت‌های گوناگون جغرافیایی قرار گرفته‌اند و شما این امکان را دارید تا به اطلاعاتی که به سایت سپرده‌اید، دسترسی داشته و حتی در مواقع لزوم آنها را تغییر دهید. اگر شما به هر دلیلی با موارد گفته شده موافق نیستید، بهتر است راه دیگری را برای درج آگهی های خود برگزیده و سایت ما را انتخاب نکنید.

باید بدانید

لازم به ذکر است سایت ساکنین، مدیران، شرکا، کارمندان و سایر وابستگان به این سایت هیچ مسئولیت قانونی و اخلاقی در قبال خدماتی که از طریق سایت‏ ساکنین توسط اشخاص ثالث ارائه می‏شوند را ندارد و بررسی صحت آن بر عهده خود کاربران است.

همچنین لازم به یادآوری است که عدم اقدامات لازم قانونی در مورد نقض قوانین موجود توسط کاربر یا کاربران، این معنا را به دنبال ندارد که ما از حق قانونی خود، گذشت کرده‌ایم زیرا باید بدانید که ما تضمینی مبنی بر اقدام قانونی علیه کلیه نقض قوانین توسط کاربران را نیز نمی‌دهیم.

اطلاعیه های قانونی سایت ساکنین باید به صورت مستقیم به ایمیل شما که در سایت ثبت شده است، ارسال گردد. همچنین این اطلاعیه‌ها باید توسط کاربر ظرف مدت بیست و چهار ساعت دریافت شود و تنها در صورتی خلاف آن ممکن است که نشانی ایمیل داده شده نامعتبر باشد. در چنین مواردی ما توسط مراجع ارتباطی که در سایت ثبت کرده‌اید، به شما اخطار قانونی خواهیم داد. در این موارد نیز اخطار فرستاده شده باید نهایتا تا سه رو پس از ارسال آن، دریافت شود.

توافق‌نامه ذکر شده امکان هر گونه تغییر را دارد. در چنین مواردی، تغییرات و اصلاحات انجام گرفته در سایت ساکنین اعلام می‌گردد. کلیه تغییرات به عمل آمده بلافاصله پس از انتشار باید اجرا گردد مگر مواردی که استثنا به حساب آیند.